LAS PIAŚNICKI

07.11.2018

Wystawa to fabularyzowany komiks historyczny autorstwa Tomasza Meringa „Las Piaśnicki” przeniesiony na duży, wystawowy format. Czarno-białe, oszczędne w formie rysunki pozwalają skupić się na najważniejszych kwestiach związanych z tematem opowieści. Jest on popularnym źródłem informacji o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na początku II wojny światowej w Wejherowie i okolicach. Scenariusz komiksu opiera się na publikacjach, dokumentach historycznych i relacjach naocznych świadków tych wydarzeń. Ta wystawa opatrzona została wstępem naukowym dra. Bogdana Chrzanowskiego.

Gdańsk | przed Polską Filharmonią Bałtycką | 14-21.09.2018

Wejherowo | na rynku, przed ratuszem | 05-18.10.2018