VII DNI PIAŚNICKIE

01.04.2019

Serdecznie zapraszamy na VII DNI PIAŚNICKIE, których głównym organizatorem jest Gmina Wejherowo. Kilkudniowe obchody potrwają od piątku (5 kwietnia) do poniedziałku (8 kwietnia). To już kolejna odsłona tej imprezy, której celem jest coroczne upamiętnienie ofiar nazistowskiej zbrodni w piaśnickich lasach.

W piątek (5 kwietnia), w Bibliotece Publicznej w Bolszewie (ulica Reja 9) odbędzie się finał VII Olimpiady wiedzy o Martyrologii Piaśnicy. Rozpoczęcie zmagań zaplanowano na godzinę 11:00.

Na sobotę (6 kwietnia) zaplanowano uroczystości patriotyczne przy Pomniku Piaśnickim (godz. 11:00). Wcześniej, bo o godzinie 10:30, rozpoczną się XI Biegi Piaśnickie, czyli niezwykła impreza prowadząca zawodników przez 10 km od Wejherowa do samej Piaśnicy. Najwcześniej (godz. 8:40) na starcie przy parkingu leśnym zameldują się najmłodsi uczestnicy biegu. Dekorację laureatów i oficjalne zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 12:00.

W niedzielę (7 kwietnia) odbędzie się VI Rowerowy Rajd Piaśnicki. Zawodnicy wystartują o godzinie 10:00 z ArtParku w Bolszewie. W tym dniu zaplanowano również Rajd Nordic Walking. Start marszu o godzinie 11:00 w Orlu.

Poniedziałek (8 kwietnia) będzie ostatnim dniem obchodów Dni Piaśnickich. Tego dnia odbędzie się VII Gwiaździsty Rajd Piaśnicki im. mjr. Edwarda Łakomego. Uczestnicy imprezy – uczniowie szkół z gminy Wejherowo i z miasta Wejherowa – spotkają się o godzinie 10:00.