Kaszubska Golgota - program dokumentalny o Piaśnicy

11.10.2016

Pod koniec września miał swoją premierę program dokumentalny dotyczący zbrodni piaśnickiej pt. "Kaszubska Golgota". To kolejny odcinek cyklu "W świetle prawdy" realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku we współpracy z TVP3 Gdańsk.

Cykl "W świetle prawdy" emitowany jest od marca 2016 r. Kolejne odcinki poruszają zagadnienia dotyczące historii Polski związanej z regionem. Programy poświęcone są tematom takim jak: działalność aparatu bezpieczeństwa, powstanie i działalność „Solidarności”, wybuch II wojny światowej, zbrodnie niemieckie. "Kaszubska Golgota" jest dziewiątym odcinkiem serii filmów.

Film dostępny jest na kanale YouTube

Muzeum Piaśnickie od momentu swojego powstania ściśle współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej, m.in. w kwestii kwerend w archiwach zagranicznych.