Widowisko muzyczne "Moja Piaśnica" - dwa koncerty

19.09.2019

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe Widowisko muzyczne pt. "Moja Piaśnica" w wykonaniu zespołu "4razywroku" z projekcją multimedialną, oprawą sceniczną świateł i w reżyserii Mariusza Sławińskiego.

Na scenie usłyszymy utwory poetyckie Mirosława Odynieckiego, w aranżacji muzycznej Szymona Kamińskiego oraz dwa utwory przetłumaczone na język kaszubski i wyrecytowane przez Tomasza Fopke. Gościnnie wystąpi Weronika Korthals. Wydarzenie będzie hołdem złożonym pomordowanym ofiarom niemieckiej zbrodni popełnionej w lasach Piaśnicy w 1939 roku.

Wydarzenia zostały objęte Patronatem Honorowym Sekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina oraz włączone do oficjalnego kalendarza obchodów 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Premiera widowiska w czwartek, 03 października o godz. 19:00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie - Wejherowskim Centrum Kultury. Bilety bezpłatne, ilość ograniczona, wkrótce do odbioru w kasach Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Następnego dnia, w piątek 04 października druga odsłona widowiska w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, również o godz. 19:00. Bilety bezpłatne, ilość ograniczona, do odbioru w kasach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w dniu wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy na to unikalne Widowisko.