Nabór na stanowisko Głównego specjalisty ds. naukowych i edukacji

05.04.2018

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie Oddział Muzeum Stutthof w Sztutowie poszukuje pracownika na stanowisko: Główny specjalista ds. naukowych i edukacji.

Główny specjalista ds. naukowych i edukacji

Opis stanowiska pracy:
- Prowadzenia prac badawczych i kwerend;
- Tworzenie i publikowanie prac naukowych i popularno-naukowych;
- Prowadzenie notacji historycznych;
- Aktywny udział w konferencjach, seminariach oraz uroczystościach tematycznych;
- Praca edukacyjna i twórcza w zakresie szerzenia wiedzy na temat działalności Muzeum;
- Udział w tworzeniu wystaw czasowych i stałej;
- Udział przy realizacji projektów;
- Organizacja konferencji naukowych.

Wymagania:
- Wykształcenie wyższe historyczne, mile widziany doktor nauk w zakresie historii współczesnej lata 1939-1945;
- Dobra znajomość języka niemieckiego;
- Umiejętność biegłego posługiwania się i wykorzystywania dokumentacji archiwalnej;
- Samodzielność w zakresie prowadzenia prac badawczych i kwerend oraz tworzenia publikacji naukowych na rzecz Muzeum Piaśnickiego Oddział Muzeum Stutthof w Sztutowie;
- Znajomość obsługi komputera;
- Dyspozycyjność.

Dodatkowe wymagania:
- Prawo jazdy kat. B - mile widziane;
- umiejętność pracy w zespole pod presją czasu.

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:
- miejsce pracy – Wejherowo;
- praca przy komputerze, urządzeniach biurowych;

Wymagane dokumenty:
- szczegółowe CV z informacjami o wykształceniu i opisem dotychczasowego przebiegu pracy zawodowej;
Wymiar czasu pracy: pełny etat.

Wymagane dokumenty aplikacyjne:
szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej) podpisane osobiście, powinny być opatrzone klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Głównego specjalisty ds. naukowych i edukacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronnie danych osobowych”.
Osoby zainteresowane prosimy o składanie dokumentów aplikacyjnych na adres e  mail: muzeum@muzeumpiasnickie.pl lub na adres Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie Oddział Muzeum Stutthof w Sztutowie: ul. Św. Jacka 11/2, 84-200 Wejherowo, w terminie do dnia 17.04.2018 r.

Wybrane osoby spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną powiadomione telefonicznie lub drogą elektroniczną o terminie i miejscu kolejnego etapu rekrutacji. Pozostałe osoby, które nie spełnią wymagań formalnych, nie będą informowane.

Pliki