Co działo się w Muzeum Piaśnickim w maju? Podsumowanie

W maju Muzeum Piaśnickie było licznie odwiedzane przez grupy zorganizowane.
1 maja odwiedzili nas harcerze z drużyny w Leśniewie harcerze z Luzina uczestniczący w rajdzie terenowy. Dwukrotnie, 6 i 22 maja osadzeni z Aresztu Śledczego wykonywali prace porządkowe na terenie Muzeum oraz zwiedzali ekspozycję i obejrzeli film o zbrodni piaśnickiej. W dniu 7 maja z przewodnikiem, pracownikiem Muzeum, uczniowie Szkoły Branżowej w Sierakowicach jak co roku odwiedzili miejsce pamięci w Lesie Piaśnickim. W dniu 9 maja odwiedziły Muzeum aż 4 grupy zorganizowane. Pierwsi byli członkowie stowarzyszenia „Kocham Polskę” czyli motocykliści z Rajdu Katyńskiego, harcerze i seniorzy. Wkrótce po nich przybyli pielgrzymi z parafii Św. Jakuba w Tolkmicku oraz seniorzy z Pucka. Bardzo liczna, w sumie ponad 60 osobowa grupa. Goście zwiedzili ekspozycję Muzeum oraz obejrzeli film „Piaśnica”. Po południu gościliśmy grupę pielgrzymów z parafii w Gdańsku Oruni. 10 maja odwiedzili nas żołnierze z Jednostki Wojskowej w Wejherowie. Są oni częstymi gośćmi naszego Muzeum. W ciągu tych dwóch dni odwiedziło Muzeum ponad 200 osób.
Uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie dniu 18 maja uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Pocztówki z Wejherowa”. Dzieci zwiedziły część ekspozycji Muzeum na parterze poświęconą Dwudziestoleciu, wyszukiwały informacje na temat instytucji i zabytków Wejherowa opisując kartki pocztowe ze zdjęciami. 19 maja odwiedzili nas uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, uczniowie tej szkoły są częstymi gośćmi w Muzeum.
21 maja pracownicy Muzeum wyjechali do Gdańska na zaproszenie Dyrekcji Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Dla uczniów klas 3 tej szkoły zorganizowano pokaz filmu „Piaśnica” oraz wykład na temat zbrodni pomorskiej.
23 maja odwiedzili nasze Muzeum już po raz kolejny wolontariusze Hospicjum w Pucku. Tego samego dnia zwiedzali Muzeum nauczyciele – regionaliści z Wejherowa i okolic.
26 maja odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele Szkoły Ekonomiczno – Handlowej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej. Okazją do wizyty były obchody stulecia powstania Macierzy i uczczenie pamięci polskich nauczycieli z Wolnego Miasta Gdańsk, którzy zginęli w czasie wojny. Po południu odwiedzili Muzeum nauczyciele u uczniowie z koła regionalnego ze Szkoły Podstawowej w Łebnie.
27 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie odwiedzali Muzeum w ramach gry miejskiej. 28 maja grę miejską zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie. Jej uczestnicy odwiedzili nasze Muzeum.










