Przejdź do głównej treści
Udostępnij artykuł
Na skróty

Wolontariusze Hospicjum w Pucku

wolontariusze hospicjum w pucku w muzeum piaśnickim

W sobotę 23 maja 2026 roku Muzeum Piaśnickie odwiedziła grupa wolontariuszy Puckiego Hospicjum pw. Świętego Ojca Pio. Wolontariusze odbyli swoistą pielgrzymkę drogą pamięci o Błogosławionej Siostrze Alicji Kotowskiej odwiedzając kolejno: Izbę Pamięci w klasztorze sióstr zmartwychwstanek w Wejherowie, Muzeum Piaśnickie, Kaplicę Piaśnicką w kościele pow. Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej oraz Cmentarz Lasu Piaśnickiego. W Muzeum Piaśnickim wolontariusze obejrzeli film dokumentalny Narodziny zła, zwiedzili wystawy stałe oraz wystawy plenerowe w Ogrodzie Pamięci.

W złożonym podziękowanie Wolontariusze zwrócili uwagę na gościnność i zaangażowanie pracowników Muzeum Piaśnickiego, dzięki którym mogli odwiedzić miejsce, które nie tylko uczy historii, ale również uważności na drugiego człowieka, odpowiedzialności i odwagi pozostawania przy drugim człowieku aż do końca. Serdecznie dziękujemy.

Odwiedź Muzeum Piaśnickie
w Wejherowie

Sprawdź całą ofertę Muzeum.