Delegacja Muzeum Piaśnickiego wzięła udział w uroczystości upamiętniającej tragiczne wydarzenia II wojny światowej w okolicach Mniszka.
czytaj więcejWspółorganizowany przez Muzeum Piaśnickie 8 września 2017 r. koncert Nahorny Trio przyniósł wiele muzycznych uniesień i refleksji.
czytaj więcejW dniu 16 sierpnia Pani Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu i Generalny Konserwator Zabytków w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odwiedziła Muzeum Piaśnickie.
czytaj więcejTeresa Patsidis, zastępca dyrektora Muzeum Stutthof ds. Muzeum Piaśnickiego i Tomasz Mering, autor komiksu, wystąpili w programie radia Norda FM i Twojej Telewizji Morskiej.
czytaj więcejDo rąk czytelników trafił komiks opowiadający o jednej z pierwszych niemieckich zbrodni z okresu II wojny światowej, która została zorganizowana i przeprowadzona w pomorskim lesie w Piaśnicy.
czytaj więcejPrzy szosie wiodącej z Wejherowa w stronę Pucka i Półwyspu Helskiego stoi pomnik poświęcony ofiarom zbrodni piaśnickiej.
czytaj więcejNasze muzeum odwiedziła profesor Eileen Groth Lyon z Fredonia State University of New York. Prof Lyon obejrzała przyszłą siedzibę Muzeum Piaśnickiego i zwiedziła miejsce straceń w Piaśnicy.
czytaj więcejAndrzej Gąsiorowski i Krzysztof Steyer przedstawili 7 czerwca 2017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Wejherowie swoją nową publikację pt. Członkowie TOW „Gryf Pomorski” w KL Stutthof.
czytaj więcejKustosze Pamięci Narodowej odebrali w piątek, 26 maja 2017, na Zamku Królewskim w Warszawie honorowe wyróżnienia Instytutu Pamięci Narodowej.
czytaj więcejNa terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof w 72. rocznicę jego wyzwolenia zabrzmiało mocne przesłanie antywojenne.
czytaj więcejJedną z formacji odpowiedzialnych za egzekucje w Piaśnicy był Volksdeutscher Selbstschutz. Do organizacji tej należeli przedstawiciele niemieckiej mniejszości narodowej.
czytaj więcejKoncert duetu Dombrova Piano Duo uświetnił inaugurację działania aplikacji umożliwiającej wirtualne zwiedzanie miejsca straceń w Lasach Piaśnickich.
czytaj więcejMuzeum Stutthof obchodzi w 2017 roku 55-lecie działalności. Dzisiaj jest nie tylko Miejscem Pamięci mającym przypominać o zbrodniach niemieckich nazistów.
czytaj więcejJedną z osób odpowiedzialnych za masowe rozstrzeliwania w Piaśnicy i innych miejscach na Pomorzu jest Albert Forster. Za swoje zbrodnie został 28 lutego 1952 r. stracony w mokotowskim więzieniu.
czytaj więcej10 lutego 1920 r. w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Gen. Józef Haller podczas podniosłej uroczystości patriotycznej wrzucił do morza pierścień.
czytaj więcej