Pokaz filmu "Piaśnica" w KUL

19.09.2019

Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Muzeum Piaśnickie w Wejherowie zapraszają na pokazy filmu „Piaśnica” o zbrodni pomorskiej w 1939 r. Seanse odbędą się 19 września 2019 r. o godz. 19:0020 września 2019 r. o godz. 12:00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-113.

Projekcje swoim patronatem objął ks. prof. Andrzej Kiciński, Prorektor KUL ds. studentów i kontaktów międzynarodowych.

Pokazom towarzyszy wystawa czasowa Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie pn. "Śmierć za Niepodległą", przedstawiająca sylwetki polskich ofiar niemieckiej zbrodni w lasach Piaśnicy - liderów pomorskiej społeczności w dwudziestoleciu międzywojennym, ich dorobek społeczny i zawodowy. Wystawę można oglądać do 22 września br.
Serdecznie zapraszamy.