12.03.2020

W związku z komunikatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który wyprzedził działania podjęte przez Dyrekcję Muzeum Stutthof w Sztutowie, dotyczące profilaktyki przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, informujemy co następuje:

– Do odwołania zostaje wstrzymany wstęp na teren Muzeum w tym do siedziby Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie Oddziału Muzeum Stutthof w Sztutowie, dla odwiedzających.

– Odwołane zostają obchody przypadające na dzień 12 i 22 marca br. (rocznica utworzenia Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz upamiętnienie egzekucji Polaków z Gdańska). Licząc na zrozumienie zapraszamy w przyszłym roku.

– Do odwołania zostają wstrzymane zajęcia edukacyjne, egzaminy przewodnickie oraz inna działalność wymagająca wstępu do siedziby Muzeum.

O zmianach będziemy informować. Prosimy śledzić informację na stronie www.stutthof.org, www.muzeumpiasnickie.pl oraz na profilu Facebook.