Koncert duetu Dombrova Piano Duo uświetnił inaugurację działania aplikacji umożliwiającej wirtualne zwiedzanie miejsca straceń w Lasach Piaśnickich.
czytaj więcejMuzeum Stutthof obchodzi w 2017 roku 55-lecie działalności. Dzisiaj jest nie tylko Miejscem Pamięci mającym przypominać o zbrodniach niemieckich nazistów.
czytaj więcejJedną z osób odpowiedzialnych za masowe rozstrzeliwania w Piaśnicy i innych miejscach na Pomorzu jest Albert Forster. Za swoje zbrodnie został 28 lutego 1952 r. stracony w mokotowskim więzieniu.
czytaj więcej10 lutego 1920 r. w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Gen. Józef Haller podczas podniosłej uroczystości patriotycznej wrzucił do morza pierścień.
czytaj więcejPiaśnica to również rzeka, w pobliżu której przebiegała przed II wojną światową granica polsko-niemiecka.
czytaj więcejW nocy z 24 na 25 grudnia 2016 roku zmarł Romuald Drynko, pierwszy Starosta Powiatu Nowodworskiego, do 2007 roku dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie.
czytaj więcejRadosnych, przepełnionych serdeczną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 roku!
czytaj więcejW latach osiemdziesiątych w Lasach Piaśnickich stanął niezwykły pomnik poświęcony leśnikom kaszubskim zamordowanym przez okupantów niemieckich.
czytaj więcejW Piaśnicy rozpoczęły się zdjęcia do dokumentalnego cyklu filmowego opowiadającego o eksterminacji elity polskiego społeczeństwa na Pomorzu.
czytaj więcejDo dziś nie udało się odnaleźć eksponatów z tzw. Wystawy Piaśnickiej - czyli rzeczy odkopanych podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych w Piaśnicy w 1946 roku.
czytaj więcejZapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego Lasy Piaśnickie z lotu ptaka. Dwuminutowy film zawiera niezwykłe ujęcia obszarów leśnych i miejsc pamięci wykonane za pomocą drona.
czytaj więcejW dniu polskiego Święta Niepodległości – 11 listopada 1939 roku - Niemcy zamordowali w Lasach Piaśnickich ponad 300 osób. Wśród nich byli mieszkańcy Gdyni i Wejherowa.
czytaj więcejPodróżując do miejsc, gdzie spoczywają nasi bliscy, pamiętajmy zarówno o mogiłach w Piaśnicy, jak i grobach ofiar zbrodni pochowanych na innych cmentarzach.
czytaj więcejW listopadzie na naszej stronie internetowej będzie można obejrzeć Lasy Piaśnickie z lotu ptaka. W dwuminutowym filmie znajdą się niezwykłe ujęcia obszarów leśnych i miejsc pamięci.
czytaj więcejZbiory Muzeum Piaśnickiego wzbogaciły się o 16 fotografii związanych z osobą Witolda Taraszkiewicza - zamordowanego w Piaśnicy funkcjonariusza gdyńskiej policji.
czytaj więcej