Do dziś nie udało się odnaleźć eksponatów z tzw. Wystawy Piaśnickiej - czyli rzeczy odkopanych podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych w Piaśnicy w 1946 roku.
czytaj więcejZapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego Lasy Piaśnickie z lotu ptaka. Dwuminutowy film zawiera niezwykłe ujęcia obszarów leśnych i miejsc pamięci wykonane za pomocą drona.
czytaj więcejW dniu polskiego Święta Niepodległości – 11 listopada 1939 roku - Niemcy zamordowali w Lasach Piaśnickich ponad 300 osób. Wśród nich byli mieszkańcy Gdyni i Wejherowa.
czytaj więcejPodróżując do miejsc, gdzie spoczywają nasi bliscy, pamiętajmy zarówno o mogiłach w Piaśnicy, jak i grobach ofiar zbrodni pochowanych na innych cmentarzach.
czytaj więcejW listopadzie na naszej stronie internetowej będzie można obejrzeć Lasy Piaśnickie z lotu ptaka. W dwuminutowym filmie znajdą się niezwykłe ujęcia obszarów leśnych i miejsc pamięci.
czytaj więcejZbiory Muzeum Piaśnickiego wzbogaciły się o 16 fotografii związanych z osobą Witolda Taraszkiewicza - zamordowanego w Piaśnicy funkcjonariusza gdyńskiej policji.
czytaj więcejPod koniec września miał swoją premierę program dokumentalny dotyczący zbrodni piaśnickiej pt.
czytaj więcej10 października 1894 r. urodził się zamordowany w Piaśnicy mjr Edward Łakomy. Od 1935 r. wójt gminy Wejherowo Wieś.
czytaj więcejW Lasach Piaśnickich 2.10.2016 r. odbyły się doroczne uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z pierwszych miesięcy II wojny światowej.
czytaj więcejW siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy jubileuszowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego.
czytaj więcejPrezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek odwiedził 30.08.2016 r. Muzeum Piaśnickie w Wejherowie.
czytaj więcejMuzeum Piaśnickie w Wejherowie zwraca się z apelem o pomoc w odnalezieniu wszelkich pamiątek związanych ze zbrodnią popełnioną przez nazistów niemieckich w 1939 r.
czytaj więcejMuzeum Piaśnickie miało zaszczyt gościć 22.06 ks. dr. Roberta Ogrodnika – kapelana Rodziny Ravensbrück.
czytaj więcejProfesor Grzegorz Berendt przedstawił podczas swojego wykładu najnowszy stan badań na temat zacierania śladów zbrodni niemiecko-nazistowskich na Pomorzu Gdańskim.
czytaj więcejPracownicy Muzeum Piaśnickiego wzięli udział w uroczystościach 71. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof
czytaj więcej