Muzeum Piaśnickie w Wejherowie zawarło porozumienie o współpracy z Muzeum II Wojny Światowej

11.11.2020

W ramach porozumienia między Muzeum II Wojny Światowej, a Muzeum Piaśnickie, którego głównym założeniem jest współpraca w zakresie edukacji, promocji wspólnych projektów, jak i rozpowszechnianie wiedzy na temat eksterminacji polskich elit jesienią 1939 r. – przedstawiamy jeden z nich.

Wirtualny spacer po lesie piaśnickim nawiązuje do dnia 11 listopada 1939 roku, kiedy to niemieccy okupanci w zbrodniczy i barbarzyński sposób dali wyraz swej pogardzie wobec Narodu Polskiego. W dniu polskiego święta narodowego dokonali w lesie piaśnickim największej z egzekucji przeprowadzonych w czasie zbrodni piaśnickiej. Tego dnia zginęło w lesie piaśnickim ponad 300 Polaków. Lasy piaśnickie są miejscem wiecznego spoczynku około 12.000 ofiar niemieckiego terroru.

Zobacz wirtualny spacer: Wirtualny spacer po Lasach Piaśnicy