Pożegnanie Edmunda Kamińskiego (1934-2022)

03.11.2022

Przez całe swoje życie dokumentował wydarzenia, uroczystości, ludzi i miejsca związane z Wejherowem i Kaszubami. Był zaangażowany w upamiętnianie ofiar zbrodni dokonanej przez Niemców w Piaśnicy jesienią 1939 roku.

Wśród bogatej twórczości śp. Edmunda Kamińskiego znalazły się liczne wystawy dotyczące również Piaśnicy. Od samego początku działalności był związany z Stowarzyszeniem „Rodzina Piaśnicka”. Uczestniczył regularnie w uroczystościach odbywających się w Lasach Piaśnicy, które uwieczniał na swoich fotografiach.

Razem z nim odszedł ważny fragment historii Wejherowa i Kaszub.

Teresa Patsidis - Zastępca Dyrektora Muzeum Stutthof ds. Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie, składa rodzinie i przyjaciołom Zmarłego, najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.