Zadbajmy wspólnie o nasze dziedzictwo kulturowe

21.10.2023

W dniu 30 października (poniedziałek) 2023 roku, o godz. 11:00 Muzeum Piaśnickie, jako główny organizator, zainicjuje po raz kolejny w Wejherowie na zabytkowym cmentarzu przy ul. 3 Maja i starym Cmentarzu Żydowskim położonym w lesie przy Osiedlu Henryka Sucharskiego, ogólnopolski społeczno-edukacyjny projekt sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzach i nekropoliach. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, szkoły, uczelnie, instytucje, stowarzyszenia i inne podmioty do uczestnictwa w akcji, również w innych miejscowościach w Polsce.

Szacunek do dziedzictwa kulturowego łatwiej przekazać poprzez własny dobry przykład i pracę polegającą na poświeceniu osobistego czasu i uprzątnięciu zarośniętych zielskiem starych grobów, o które nie ma już kto zadbać.

Zadbajmy wspólnie o nasze dziedzictwo kulturowe.

Telefony kontaktowe w Muzeum Piaśnickim w Wejherowie:

• zgłoszenie uczestnictwa w akcji: tel. (58) 736-11-11, kom. 603-512-714.