„Piaśnica - pamięć trwa…”

18.05.2024

Wystawa czasowa pt. „Piaśnica - pamięć trwa…” dotyczy działalności Muzeum Piaśnickiego jako placówki opiekującej się pamiątkami po bohaterach II Rzeczypospolitej zamordowanych przez Niemców w 1939 r. w Lesie Piaśnickim i w innych miejscach na Pomorzu.

Od jesieni 1939 roku Las Piaśnicki stał się scenerią brutalnego mordu, który na zawsze zmienił oblicze tego miejsca. Muzeum Piaśnickie zgromadziło ciekawą kolekcję muzealiów, które prezentuje od 11 sierpnia 2023 w ramach wystawy stałej oraz wystaw czasowych. Nie wszystkie pamiątki znalazły się na ekspozycji, ale wszystkie są cenne i unikatowe.

Kuratorką wystawy jest Teresa Patsidis.

Projekt graficzny: Agata Borgieł, Teresa Patsidis