WIZYTA PANA MINISTRA ANDRZEJA WYROBCA W MUZEUM PIAŚNICKIM

15.10.2024

Na zdjęciu od lewej: minister Andrzej Wyrobiec - podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr Magdalena Sacha - kierownik Muzeum Piaśnickiego, Piotr Tarnowski - dyrektor Muzeum Stutthof

W słoneczną sobotę 12 października 2024 r. wizytę w Muzeum Piaśnickim złożył minister Andrzej Wyrobiec - podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako gospodarze miejsca podjęli go: dr Magdalena Sacha - kierownik Muzeum Piaśnickiego oraz Piotr Tarnowski - dyrektor Muzeum Stutthof. Niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady (1939-1945). Po wystawie oprowadził Ministra historyk Dariusz Bąkowski, natomiast w tajniki koncepcji inwestycyjnej placówki wprowadziła była wicedyrektor Muzeum Stutthof Teresa Patsidis. O oprawę organizacyjną spotkania zadbała Katarzyna Bieszke. Minister spędził w Muzeum ponad dwie godziny, zapoznając się z historią Zbrodni Piaśnickiej oraz z wielofunkcyjną przestrzenią placówki. Była to pierwsza wizyta Ministra w Wejherowie, ale oprowadzanie naszego historyka wywarło na Gościu takie wrażenie, że postanowił jeszcze zwiedzić założenie pomnikowe w Lasach Piaśnickich.