WYJAZD STUDYJNY PRACOWNIKÓW MUZEUM STUTTHOF

21.10.2024

Pracownicy Muzeum Stutthof w Sztutowie wraz z pracownikami Oddziału w Wejherowie (Muzeum Piaśnickiego), wzięli udział w wyjeździe studyjnym, który miał miejsce w dniach 7 - 10 października 2024.

Odwiedzili obozy zagłady i miejsca pamięci: w Treblince, Majdanku, Bełżcu i Sobiborze. Ponadto zwiedzili także Lublin, Zamość, Muzeum-Zespół Synagogalny we Włodawie oraz udali się na spacer nad Bug.

Serdecznie dziękujemy za oprowadzanie kuratorskie naszym przewodnikom m.in. dyrektorowi Muzeum Treblinka - Edwardowi Kopówce i pracownikom, dyrektorowi Państwowego Muzeum na Majdanku - Wiesławowi Wysokowi, pani Ewie Koper z Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu oraz panu Tomaszowi Oleksy - Zborowskiemu, kierownikowi Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze, a także przewodnikowi miejskiemu po Lublinie Markowi Dudzie.

W trakcie wizyty w Państwowym Muzeum na Majdanku odbyła się wymiana doświadczeń w ramach grup roboczych. Podczas spotkań w oddziałach tegoż muzeum zaprezentowano nam działalność i dorobek Muzeum – Miejsc Pamięci w Bełżcu i w Sobiborze.

Organizatorami wyjazdu byli: kierownik działu naukowego – dr Marcin Owsiński oraz kustosz ds. zbiorów Bogusława Tartakowska z Muzeum Stutthof w Sztutowie, którzy jak zwykle nie zawiedli.