LAS PIAŚNICKI

18.07.2018

"Las Piaśnicki. Fabularyzowany komiks historyczny" jest popularnym źródłem informacji o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na początku II wojny światowej w Wejherowie i okolicach. Scenariusz komiksu opiera się na publikacjach, dokumentach historycznych, relacjach naocznych świadków tych wydarzeń.

Opiekę merytoryczną nad scenariuszem sprawowali pracownicy naukowi Muzeum Piaśnickiego, dr Mateusz Ihnatowicz i dr Aleksander Michalak, zaś historyczny wstęp napisał prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski. Czarno-białe, oszczędne w formie rysunki Tomasza Meringa pozwalają Czytelnikowi skupić się na najważniejszych kwestiach związanych z tematem opowieści.

Scenariusz i rysunki: Tomasz Mering Wstęp historyczny i korekta merytoryczna: prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski Konsultacja naukowa: dr Mateusz Ihnatowicz, dr Aleksander Michalak Korekta językowa: Janosz Józefczyk Zdjęcie Lasu Piaśnickiego: Marek Jasiński Wydawca: Muzeum Stutthof w Sztutowie dla Oddziału Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie Wydanie I

Pliki