Przejdź do głównej treści
Udostępnij artykuł
Na skróty

Jubileusz 30-lecia Lasów Oliwsko-Darżlubskich

Jubileusz 30-lecia Lasów Oliwsko-Darżlubskich

W piątek 19 czerwca 2026 roku adiunkt Mirosław Lademann reprezentował Muzeum Piaśnickie w gali Jubileuszu 30-lecia Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Oliwsko-Darżlubskie”.

Podczas uroczystości służby leśne zaprezentowały osiągnięcia trzech dekad doświadczeń, współpracy i odpowiedzialności za las – na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej, edukacji i ochrony przyrody – z myślą o przyszłych pokoleniach. W referatach naukowych tematykę rozwinęli: prof. dr hab. inż. Jarosław Socha – dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz inż. Tomasz Markiewicz – ekspert i negocjator ds. polityki leśnej Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Galę poprowadził nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo inż. Jacek Szulc – członek Społecznej Rady Muzeum Piaśnickiego. W prezentacji Nadleśnictwa Wejherowo zwrócono licznie zgromadzonym gościom uwagę na historyczny i martyrologiczny walor zarządzanego kompleksu leśnego, którym pozostaje miejsce zbrodni niemieckiej w Lesie Piaśnickim. Za życzliwą współpracę oraz odpowiedzialną i ofiarną służbę leśników w miejscu męczeństwa w Lesie Piaśnickim serdecznie dziękujemy.

Odwiedź Muzeum Piaśnickie
w Wejherowie

Sprawdź całą ofertę Muzeum.