FILMY

Jako uzupełnienie zwiedzania Muzeum oraz zajęć edukacyjnych proponujemy zapoznanie się z ofertą filmów edukacyjnych. Muzeum dysponuje dużą salą edukacyjno–projekcyjną oraz drugą, mniejszą salą. Możliwa jest również projekcja filmów w Sali klubokawiarni.

Nasza oferta obejmuje następujące filmy:

„Piaśnica”, czas trwania około 55 minut, jest możliwość wyświetlania filmu podzielonego na dwie części. Część pierwsza może być wyświetlana bez ograniczeń wiekowych. W filmie ukazana jest budowa państwowości polskiej na Pomorzu, problemy związane z integracją Pomorza z resztą Polski. Ukazana jest problematyka stosunków polsko- niemieckich z uwzględnieniem roli mniejszości niemieckiej na Pomorzu, wybuch wojny i sytuacja na Pomorzu po wybuchu wojny. W wersji podzielonej na dwie części jest to pierwsza część filmu. W dalszej części filmu pokazana jest zbrodnia w Piaśnicy, powojenne ekshumacje ofiar, proces Forstera.

„Szpęgawsk”, czas trwania 31 minut, ograniczenie wiekowe od 13 lat. Film przedstawia niemiecką zbrodnię w Lesie Szpęgawskim jesienią 1939 r.

„Szpęgawsk. Część 2 Kocborowo”, czas trwania 30 minut, ograniczenie wiekowe od 13 lat. Film przedstawia zagładę pacjentów Krajowego Zakładu Psychiatrycznego w Kocborowie. Zostali oni zamordowani przez Niemców w Lesie Szpęgawskim w ramach akcji T4 – likwidacji osób nieuleczalnie chorych.

„Pelplin”, czas trwania 30 minut, ograniczenie wiekowe od 13 lat. Film ukazuje niemiecką zbrodnię dokonaną na duchowieństwie diecezji chełmińskiej jesienią 1939 r.

„Kotowska”, czas trwania 5 minut, film animowany bez ograniczeń wiekowych. Ukazuje życie i działalność błogosławionej siostry Alicji Kotowskiej.

„Bednarz”, czas trwania 7 minut, film bez ograniczeń wiekowych. Film ukazuje życie i działalność Józefa Bednarza, psychiatry, dyrektora Zakładu Psychiatrycznego w Świeciu zamordowanego przez Niemców jesienią 1939 r. w masowej egzekucji w Mniszku razem ze swoimi pacjentami. Doktor Bednarz nazywany jest „pomorskim Korczakiem” ponieważ nie opuścił swoich pacjentów i zginął wraz z nimi.

„Pocztowcy” , czas trwania 8 minut, ograniczenie wiekowe od 13 lat. Film przedstawia historię Poczty Polskiej w Gdańsku w okresie międzywojennym oraz jej bohaterską obronę przed Niemcami 1 września 1939 r.

„Antoni Abraham”, czas trwania 20 minut. Film bez ograniczeń wiekowych. Ukazuje życie i działalność Antoniego Abrahama.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ